Cvičení MMT v týdnu od 5. 10. – 9. 10. 2020

Zdravím Vás milí žáci. V tomto týdnu bych rád, aby jste pokračovali v tématu, které jsme probírali společně. Najděte si dvě hodinky v týdnu, klidně v čase kdy chodíte na multimediálku a věnujte se následujícím cvičením.

Mrkněte se do záložky Žáci (na našem webu) ať víte ve kterém jste ročníku. Je to podle tříd na ZŠ.!!!!!!!!!!!!

II., III., a IV. ročník

  • Tyto ročníky si na svém počítači otevřou Průzkumník souborů a ve složce Dokumenty vytvoří složku s názvem Multimedia. Do této složky si budete ukládat Vaší domácí práci.
  • Stáhnete a nainstalujete si Gimp (oranžové Download directly) a vytvoříte projekt jak jsme si už 3x ukázali. …..To znamená, otevřete Gimp, nahoře Soubor – Nový, ze šablon vyberete A4ku a zvolíte možnost na šířku. Dále použijete nástroje štětec, mísení, škálování, otáčení, nástroj pro přesun, paletu. Přidáte novou vrstvu, kterou můžete duplikovat, otáčet, škálovat. A vytvoříte libovolný barevný obraz, který uložíte do složky Multimedia jako projekt Gimpu s koncovkou .xcf a vyexportujete jako obrázek s koncovkou .jpg. (Soubor – uložit jako, nebo Soubor – exportovat jako)
  • výsledný JPG obrázek mi pošlete na email (multimedialnitvorba@seznam.cz), kdo neví jak, poprosí rodiče. Děkuji

V. a VI. ročník

  • Vytvořte v Gimpu libovolný obraz pomocí nástroje Cesty. Výsledné JPG mi také pošlete na Email či WhatsApp.

VII. ročník

  • Absolventi pokračují ve vlastních projektech a samostudiu vlastních témat. (kresba v Adobe Draw, 3D modeling v Blenderu, Stop Motion animace)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

prosím vyřešte :-) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.