Do ateliéru Multimediální tvorby přijímáme žáky od 9 let věku. Pracujeme převážně s počítačem a programy určenými ke zpracování obrazu, zvuku,videa a textu. Tyto programy jsou vybírány na základě několika kritérií, patří mezi skupinu tzv. Open source licence, tedy jsou zdarma ke stažení s neomezenou dobou užívání. Žák si tedy může potřebný softweare stáhnout z internetu a může začít pracovat. Dalším kritériem je čeština v programu, ale bez problémů používáme i angličtinu. Výrazy jako: paste, cut, delete, copy, save, open, rendo, undo, image, play, stop, atd… si děti snadno a rychle osvojí.
Počítačová grafika nás obklopuje všude. V obchodě na přebalech zboží, v novinách a časopisech, na ulici jako reklamní a propagační zdělení, na internetu i v televizi. To znamená, že je mnoho oborů, které se zabývají touto disciplínou a proto získávat znalosti, které s počítačovou grafikou souvisejí, může být dobrý základ pro budoucí volbu povolání, které je tvůrčí a navíc dobře placené. Ale hlavně tvůrčí, skromný člověk dá přednost práci povznášející ducha před mamonem z úmoru. Začínáme základními pojmy, základnímy postupy. Jpeg-obrázek, práce ve vrstvách, vytvoření složky a strukturalizace shromažďovaných dat a pojmů. Pod záložkou „Programy“ jsou představeny jednotlivé programy jako je Gimp, Inkscape, Audacity, Sound editor, Movie Maker, a další.
Dále se zabýváme fotografií od historie a základních fyzikálních zákonů umožňujících promítání obrazu (Camera Obcura), přes základní pojmy jako je clona, čas, citlivost, hloubka ostrosti, ke kompozici a stavbě obrazu za použití různých přístrojů s různýmy možnostmi jako je zrcadlovka nebo kompakt a jejich doplňky, stativy, objektivy a další příslušenství umožňující fotit například makrofotografie.
Postupem času se dostáváme také k webové prezentaci, tedy vytvoření vlastního webu za pomoci HTML, PHP, CSS stylů. Možnosti webhostingu a propojení na sociální sítě.
[metaslider id=39]